Proč je dobré používat správně zvolené rukavice na kolo?

Někteří z nás přestože jsou velcí vyznavači cyklistiky a všeho s ní spojeného, nepoužívají rukavice na kolo. Mají pocit, že rukavice působí zženštěle, že je „pořádní“ muži jednoduše nenosí, protože zvládnou chlad, déšť, vítr i vše možné jiné. Jen o to ale při výběru rukavic nejde. Pokud chcete mít ruce v bezpečí, teple, ale také chráněné před poraněním, které může být velmi vážné, je dobré rukavice na kolo používat.

Proč budete mít rukavice na kolo rádi?

Naše ruce jsou v neustálém kontaktu s kolem. Nejenže ho ovládají, ale také se o něj opírají, je na ně neustále vyvíjen tlak, jsou na ně přenášeny vibrace. Z těchto důvodů je skvělé používat vhodné rukavice na kolo, které umí zmírnit otlačení, utlumí přenášející se vibrace.

Ochrana rukou je s nimi zajištěna nejen před povětrnostními vlivy. Při každém pádu jsou vaše ruce značně ohroženy, a právě rukavice umí zabránit nepříjemný odřeninám a škrábancům. 

Vyberte si správnou délku rukavic

Na webových stránkách obchodu Bikero.cz najdete krátké i dlouhé rukavice na kolo na období léta i zimy. Ti, kteří se vydávají do nejrůznějších terénů, kde jim hrozí „setkání“ s křovím nebo větvemi stromů, jež by mohli ruce poškrábat, mohou sáhnout po dlouhých rukavicích. Větší ochrana prstů je tady zcela na místě. 

Zvolit si můžete i modely s vycpávkami nebo bez nich. Přestože jsou rukavice na kolo kvalitní ochranou, jsou navrženy tak, aby dokonale větraly a ruce byly v suchu.

K těm nejlepším výrobcům rukavic patří značky ENDURA, WOOM, CASTELLI, SILVINI, ROECKL a vybírat můžete druhy pro muže, ženy i děti. Sortiment na Bikero.cz je dokonale popsaný tak, abyste si vždy vybrali rukavice, které vám budou plně vyhovovat.

Podívejte se i na brašny na kolo Topeak, do nich uložíte nářadí, které byste měli mít vždy u sebe, nebo třeba batohy, rezervoáry, světla, odrazky a blikačky, helmy a další cyklo vybavení. Pořídíte kvalitní zboží za rozumné ceny.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram