Legendární Švýcar zastínil i Pidcocka, má 10. titul mistra světa

V soutěži žen uspěla Pauline Ferrandová-Prevotová.

Francouzská reprezentantka v horské cyklistice Pauline Ferrandová-Prevotová se stala počtvrté v kariéře mistryní světa v cross-country.

Na světovém šampionátu v Les Gets zvítězila před Švýcarkou Jolandou Neffovou, třetí skončila Američanka Haley Battenová.

Slovenka Janka Keseg Števková obsadila 55. místo se ztrátou dvou kol na vítězku, její krajance Martine Krahulcové patřila 66. příčka.

Mezi muži triumfoval legendární Švýcar Nino Schurter, který získal už desátý titul mistra světa v disciplíně cross-country.

V nedělním závodě zvítězil s náskokem devíti vteřin před Španělem Davidem Valerem Serranem, bronz získal Ital Luca Braidot.

Až na čtvrtém místě skončil největší favorit Thomas Pidcock.

Brit, který nedávno vyhrál i etapu na Tour de France, absolvoval v tomto kalendářním roce čtvrtý závod v horské cyklistice a poprvé nezvítězil.

MS v horské cyklistice – cross-country:

Muži: 1. Nino Schurter (Švýc.) 1:21:13 h, 2. David Valero Serrano (Šp.) +9 s, 3. Luca Braidot (Tal.) +29 s

Ženy: 1. Pauline Ferrandová-Prevotová (Fr.) 1:22:08 h, 2. Jolanda Neffová (Švaj.) +1:35 min, 3. Haley Battenová (USA) +2:13 min, …, 55. Janka Keseg Števková + dvě kola, 66. Martina Krahulcová + tři kola

Ženy do 23 let: 1. Line Burquierová (Fr.) 1:11:09, 2. Puck Pieterseová (Hol.) +43 s, 3. Sofie Pedersenová (Dán.) +59 s, …, 50. Tereza Kurnická (SR) + kolo

Muži do 23 let: 1. Simone Avondetto (Tal.) 1:10:35, 2. Mathis Azzaro (Fr.) +28 s, 3. Luca Schatti (Švaj.) +57 s, …, 77. Martin Hrtánek (SR) + kolo

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram