Plazmový řezací stroj: Poznejte výhody řezání plazmou

Řezání plazmou lze využít pro dělení různých materiálů, zejména kovů. Jde o univerzální metodu, která je rychlá, efektivní a precizní. Obsluha je přitom relativně jednoduchá, s plazmovou řezačkou si tak poradí profesionál i nadšený kutil.

Plazmový řezací stroj

Plazmový řezací stroj je tvořen zdrojem energie a hořákem. Důležitý je také zdroj stlačeného vzduchu. Plazmová řezačka totiž pro svou funkci potřebuje pouze vzduch, není tedy nutné pořizovat speciální plyny. Plazma je využívána pro ruční řezání s využitím běžného hořáku. Ovšem celý proces lze také automatizovat. Tato metoda tedy najde využití i v průmyslu. Je přitom využívána vysoká teplota plazmy, která zaručuje vysokou řeznou rychlost, společně s vysokou kvalitou a přesností řezu.

Plazmový hořák

Plazmová řezačka využívá elektrický oblouk pro ionizaci vzduchu. Tím vzniká plazma vhodná pro řezání různých kovů. Plazmový hořák vyfukuje horkou plazmu ve vysoké rychlosti, což zaručuje zmíněné výhody při řezání plazmou. Navíc dochází pouze k malému přenosu tepla do řezaného materiálu. Díky tomu je sníženo riziku vzniku deformací. Navíc lze obrobky pohodlně držet v rukavicích pro snadnější práci.

Plazmová svářečka

Setkat se můžete také s označením plazmová svářečka. Plazma je využívána zpravidla pro dělení kovů. Ovšem jsou dostupná zařízení, které kombinují využití pro dělení i svařování materiálů. Záleží tak pouze na vašem výběru. Můžete získat univerzální a spolehlivé zařízení. Plazma nabízí přesný řez, přičemž příliš nezáleží ani na stavu materiálu. Problémem totiž nejsou nečistoty, nátěry ani rez. Řez zůstává kvalitní a precizní.

Řezání plazmou nabízí řadu výhod, ať už jde o rychlost, přesnost či kvalitu. Hlavním plus je univerzálnost a využívání stlačeného vzduchu pro dělení různých materiálů.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram