Mercedes přetvořil podle svých představ, will.i.am si opět hraje na designéra

Americký rapper a producent will.i.am se opět zhostil role automobilového designéra. Jeho nejnovější výtvor vznikl ve spolupráci s Mercedesem a známou dílnou West Coast Customs, která se proslavila v show Pimp My Ride televize MTV.

V minulosti už will.i.am, který je také lídrem skupiny Black Eyed Peas, dost drasticky upravil Teslu Model S nebo DMC DeLorean, auto známé z filmu Návrat do budoucnosti.

Nyní se jeho obětí stal Mercedes-AMG GT, původně čtyřdveřové kupé. K oblým liniím se rapper rozhodl přidat přední masku z hranatého Mercedesu třídy G a čtveřici bočních dveří zredukoval na dvě, které se otevírají dozadu.

Zadní část zůstala bez výraznějších změn, prosklené panely na střeše jsou ve stylu targa.

Bizarně vypadající sporťák dostal název Flip nebo také WILL.I.AMG. Jeho autor za ním vidí poselství, protože auto pomůže zpropagovat jeho nadaci Angel Foundation.

„Vyrůstal jsem v ghettu. Vyrůstal jsem s hip-hopem. Sledoval jsem, jak legendární hip-hopový umělec rapuje o Mercedesu, takže vždy bylo snem vlastnit Mercedes. Pro mnoho dětí z ghetta je vlastnění Mercedesu symbolem pokroku a boje,“ řekl will.i.am.

Od roku 2009 jeho nadace pomáhá dětem ze znevýhodněných rodin k perspektivnější budoucnosti, ať už jde o studium nebo zaměstnání.

Spořák Flip bude mít premiéru 8. května na Velké ceně Miami závodu F1.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram