Honda rozšíří nabídku o hybridní model ZR-V

Japonská automobilka Honda oznámila příchod zcela nového modelu, který zavítá na evropský trh v roce 2023. Jmenovat se bude ZR-V, půjde o kompaktní SUV segmentu C a prodávat se bude výlučně s hybridním pohonem.

Honda si až dosud musela vystačit se dvěma SUV v nabídce. Novinka má za úkol vyplnit prostor mezi modely HR-V a CR-V. V tomto momentě zatím oficiální informace končí.

Jde však o globální model a v Číně iv USA už vědí o chystané novince více.

Aby to nebylo tak jednoduché, pro americký trh se Honda rozhodla použít název HR-V, jenže v Evropě pod ním najdeme zcela jiné auto. Menší a postavené na platformě městského Jazzu.

Americké HR-V, tedy evropské ZR-V však využívá platformy většího Civicu nové jedenácté generace.

Znamená to, že oproti evropskému HR-V nabídne nové ZR-V větší vnitřní prostor, delší rozvor kol a také větší kufr. Informace o přesných rozměrech zatím není známa.

Technický základ ze Civicu i použití full-hybridní e:HEV technologie naznačují, že pod kapotou se objeví atmosférický čtyřválec 2,0 i-VTEC doplněný o elektromotor. Jejich společný systémový výkon je 135 kW (184 koní) a točivý moment 315 Nm.

Dodejme, že Honda zatím nepotvrdila, zda tyto parametry z nového Civicu budou stejné iu ZR-V.

Jisté ovšem je, že nabídka full-hybridních kompaktních SUV bez potřeby nabíjení ze zásuvky roste. Toyota například nabídne obdobně velký model Corolla Cross, Nissan Qashqai také obdrží verzi e-Power se sériovým hybridem a obdobný scénář chystá i Renault pro Austral s technologií e-Tech.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram