Kyrgiosovi nebude líto, pokud vypadne v úvodu US Open: Máma je nemocná, chci jít domů

Serena Williamsová je zřejmě nejlepší v historii, složil jí poklonu Kyrgios.

Australský tenista Nick Kyrgios se přiznal, že mu nebude líto, vypadne-li hned v prvním kole mužské dvouhry na závěrečném grandslamovém turnaji sezony US Open v New Yorku.

Sedmadvacetiletý finalista letošního Wimbledonu se podle jeho slov těší na návrat domů k rodině.

Vyslovil také uznání Američance Serene Williamsové, která po akci ve Flushing Meadows zřejmě ukončí aktivní kariéru.

Kyrgios: Pokud uspěju, tak více vydělám
„U nás doma se toho událo tak mnoho. Mému bratrovi se narodilo dítě a moje máma je nemocná, je náročné nebýt doma. Čím déle jsem na cestách, tím více to na mě každý den doléhá. Chci jít domů, ale vím, že tohle je důležitý turnaj, takže ostatní musí počkat,“ uvedl Kyrgios.

Řek se v 1. kole dvouhry na US Open 2022 setká s krajanem a deblovým partnerem Thanasim Kokkinakisem. Myslí si, že los je pro oba příznivý.

„Kdokoliv z nás postoupí, bude mít na turnaji velkou šanci dostat se daleko. Pro mě to bude stejné, když zvítězím i prohraju. V každém případě budu vítězem. Pokud uspěju, tak více vydělám a získám dobrý výsledek. Pokud prohraju, půjdu domů, pokračoval Kyrgios.

Kyrgios je favoritem US Open a Nadal bude světová jednička, říkají experti
Ten s Kokkinakisem triumfoval ve čtyřhře na Australian Open 2022 i na turnaji ATP v americké Atlantě.

Známý bouřlivák kromě toho získal jako první tenista v historii singlový i deblový titul na akci ATP ve Washingtonu, v Montrealu zdolal světovou jedničku Daniila Medveděva.

Přiznal, že je unavený
Kyrgios přiznal, že je unavený a že na US Open by zřejmě nestartoval, kdyby v červenci neprohrál se Srbem Novakem Djokovičem ve wimbledonském finále:

„Dodalo mi to sebevědomí, že dokážu zůstat ve formě více než dva týdny vkusu, což je vyčerpávající. Teď už vím, jak mám správně využít každý trénink i volný den. Jsem však ten typ hráče, že kdybych tam zvítězil, zřejmě by jsem nehrál na US Open.“

Serenu zdolávala, když byla neporazitelná. V šatně šel z ní strach, říká Heninová
Nejsledovanějším účastníkem US Open 2022 bude určitě 23násobná grandslamová šampionka Serena Williamsová, která se po turnaji chystá ukončit hráčskou kariéru

„Samozřejmě, je to pro ni výjimečné. Je zřejmě nejlepší v historii. Uvidíme ještě někdy tenistku s takovou kariérou? Nemyslím si, že je to možné,“ složil Kyrgios poklonu čtyřicetileté Američance, která se v New Yorku představí i ve čtyřhře.

Poprvé po čtyřech letech si ji zahraje se sestrou Venus Williamsovou.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram