Audi chce opět zaujmout, ukazuje vizi elegantního kombi s elektrickým pohonem

Audi na rozdíl od několika jiných značek neplánuje nahradit kombi karoserií SUV. Nejnovějším důkazem je koncept A6 Avant e-tron, který údajně už nemá daleko od sériové podoby.

Německý výrobce představil elektrické kombi v rámci výroční zprávy za rok 2021. Ta v duchu současné vlny elektrifikace například ukázala, že ze všech minulý rok vyrobených Audi, kterých bylo 1,57 milionu, tvořily elektromobily a plug-in hybridy celkem podíl jen 10,7 procenta.

Zvýšit jej má příchod elektrického sedanu a kombi do vyšší střední třídy. Jak bude vypadat A6 e-tron, ukázalo Audi loni, nyní se přidává také elegantní kombi A6 Avant.

Kromě toho, že se nejedná o další SUV, se Audi pochlubí i novou podvozkovou platformou PPE (Premium Platform Electric. Na délku má kombi 4,96 metru, šířka je až 1,96 metru.

„S Audi A6 Avant e-tron concept poskytujeme zcela konkrétní výhled na budoucí sériové modely na bázi naší nové technické platformy PPE“, řekl Oliver Hoffmann, člen představenstva Audi pro technický vývoj.

Novinkou v rámci platformy je 800-voltová technologie, nabíjecí výkon 270 kW a dojezd až 700 kilometrů s baterií, která má kapacitu přibližně 100 kWh.

Na její nabití stačí z 5 na 80 procent 25 minut a 300kilometrový dojezd je k dispozici již po 10 minutách nabíjení. Údaje se zřejmě vztahují pouze na maximální nabíjecí výkon.

I zde platí, že základní verze u platformy PPE mají pohon zadních kol a elektromotor vzadu, silnější jsou čtyřkolky quattro s výkonem 350 kW (476 koní) a točivým momentem 800 Nm. Zrychlení z nuly na sto trvá méně než 4 sekundy.

Ani u tohoto konceptu a už zřejmě iu chystané produkční verze nechybí digitální světla s OLED technologií či pneumatické vzduchové pružení s adaptivními tlumiči.

Premiéra nové generace Audi A6, již s přívlastkem e-tron, je naplánována na příští rok.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram